Facultade de Fisioterapia

Na Escola Universitaria de Fisioterapia pódense cursar os seguintes estudos oficiais:
-Grao en Fisioterapia: 240 ECTS (4 cursos académicos).
-Mestrado oficial: Xestión e Investigación da Discapacidade e a Dependencia: 60 ECTS (1 curso académico).
-Mestrado oficial: Intervención na Discapacidade e na Dependencia: 60 ECTS (1 curso académico).
-Doutoramento: Saúde, Discapacidade e Dependencia.
Cursos de formación continuada:
-Fisioterapia Manipulativa Articular: 400 horas (1 curso).
-Fisioterapia Respiratoria: 200 horas (1 curso).
-Fisioterapia nas disfuncións do pé: 40 horas (1 curso)
-Fisioterapia Neurolóxica
A formación que ofrece a Escola de Fisioterapia baséase nun modelo pedagóxico orientado a integrar coordinadamente os contidos teóricos, prácticas de laboratorio e formación clínica.
A fisioterapia está orientada á prevención, tratamento e rehabilitación de persoas que presentan enfermidades, disfuncións e minusvalías, empregando como recursos terapéuticos os medios e os axentes físicos (electroterapia, masoterapia, manipulacións articulares, hidroterapia, fototerapia, kinesiterapia, exercicio terapéutico, crioterapia, termoterapia, ultramoterapia etc.)
Campus de Oza
15006 A Coruña, A Coruña (03082)
España (ES)

Anatomía e embrioloxía humana

Nome Categoría Dedicación
De Toro Santos, Francisco Javier CAT-EU TC Doutor
Facio Villanueva, Ángel José ASOC-3 P6 Doutor
Fernández Fernández, Esther Carmen TIT-EU DR TC Doutor

Antropoloxía social

Nome Categoría Dedicación
Couceiro Domínguez, Enrique TIT-UN TC Doutor

Bioquímica e bioloxía molecular

Nome Categoría Dedicación
Lamas Maceiras, Mónica PC-DR TC Doutor

Cirurxía

Nome Categoría Dedicación
Sánchez Merino, José María PACS P3

Enfermería

Nome Categoría Dedicación
García Castro, Ricardo Ángel ASOC-3 P6

Enxeñaría eléctrica

Nome Categoría Dedicación
Masdias Bonome, Antonio Enrique TIT-EU TC

Estatística e investigación operativa

Nome Categoría Dedicación
Meilán Vila, Andrea PC-PD B60
Quintela Del Río, Alejandro Alberto CAT-UN TC Doutor

Filoloxía inglesa

Nome Categoría Dedicación
Floyd Moore, Alan Albert TIT-UN TC Doutor
Loughnane, Patrick LECTOR P6

Filosofía do dereito

Nome Categoría Dedicación
Pereira Sáez, María Carolina PC-DR P8 Doutor
Seoane Rodríguez, José Antonio TIT-UN TC Doutor

Física aplicada

Nome Categoría Dedicación
Cabeza Gras, Óscar CAT-UN TC Doutor
Rilo Siso, Esther PC-DR TC Doutor

Fisioloxía

Nome Categoría Dedicación
Cordido Carballido, Fernando Pedro CAT-UN TC Doutor
Cudeiro Mazaira, Francisco Javier CAT-UN TC Doutor
De Labra Pinedo, Carmen INT-SU TC
Juiz Valiña, Paula PC-PD B60
Madinabeitia Mancebo, Elena PC-PD B60
Prieto Soler, Sandra Yaneth PC-PD B60
Sangiao Alvarellos, Susana PC-DR TC Doutor

Fisioterapia

Nome Categoría Dedicación
Amado Vázquez, María Eugenia TIT-EU TC
Aristín González, José Luís TIT-EU P6
Barcia Seoane, Miriam TIT-EU TC
Bello Rodríguez, Olalla PC-DR TC Doutor
Cagide Quintas, Pablo Manuel ASOC-1 P3
Calvo Paz, Pablo ASOC-1 P3
Carabias Vicente, Adolfo ASOC-1 P3
Carballo Costa, Lidia COL TC
Chouza Insua, Marcelo Javier TIT-EU DR TC Doutor
Crespo Gil, Paula ASOC-1 P3
Escribano Silva, María Mercedes TIT-EU TC
Fernández Cervantes, Ramón TIT-UN TC Doutor
Fernández Pereira, María Montserrat ASOC-1 P3
Fernández Vago, Raquel ASOC-1 P3
Giménez Moolhuyzen, Esther ASOC-1 P3
González Doníz, María Luz TIT-UN TC Doutor
Lista Paz, Ana INT-SU TC Doutor
López Gabin, María Beatriz ASOC-1 P3
López García, Asenet PC-DR TC Doutor
Malvárez Cobas, María Verónica ASOC-1 P3
Martínez Bustelo, Sandra TIT-EU TC
Martínez Rodríguez, Alicia TIT-UN TC Doutor
Martínez Suárez, Manuel ASOC-1 P3
Martínez Toledo, Beatriz ASOC-1 P3
Meilán Devesa, José Ramón TIT-EU DR TC Doutor
Menéndez Pardiñas, Mónica ASOC-1 P3
Naia Entonado, Zeltia INT-SU P6
Ortigueira García, Serafín ASOC-3 P6
Paseiro Ares, Gustavo TIT-EU TC
Patiño Núñez, Sergio COL TC
Ramos Gómez, Fernando ASOC-3 P6
Raposo Vidal, Isabel TIT-EU TC
Rey Silva, Cristina ASOC-1 P3
Riveiro Temprano, María Socorro TIT-EU TC
Robles García, Verónica AXU-DR TC Doutor
Rodríguez García, Elena ASOC-3 P3
Rodríguez Manso, María ASOC-1 P3
Rodríguez Romero, Beatriz TIT-UN TC Doutor
Román González, María Teresa ASOC-1 P3
Sanesteban Hermida, Yolanda ASOC-1 P3
Seijo Ares, Andrea ASOC-1 P3
Senín Camargo, Francisco José COL TC
Souto Camba, Sonia TIT-UN TC Doutor
Souto Gestal, Antonio José AXU-DR TC Doutor
Viñas Diz, Susana PC-DR TC Doutor
Vivas Costa, Jamile AXU-DR TC Doutor

Medicina

Nome Categoría Dedicación
Antón Aparicio, Luís Miguel TIT-UN TC Doutor
Maseda Rodríguez, Ana Belén PC-DR TC Doutor
Pérez Fontán, Miguel ASOC-3 P3 Doutor

Medicina preventiva e saúde pública

Nome Categoría Dedicación
Saleta Canosa, Jesús Luís ASOC-3 P6 Doutor

Métodos de investigación e diagnóstico en educación

Nome Categoría Dedicación
Mendiri Ruíz De Alda, Paula María TIT-UN TC Doutor

Psicoloxía evolutiva e da educación

Nome Categoría Dedicación
Baña Castro, Manoel TIT-UN TC Doutor
Cuevas González, Lino Manuel TIT-EU DR TC Doutor
Franco Taboada, María Victoria TIT-EU DR TC Doutor
Freire Rodríguez, Carlos INT-SU TC Doutor
Gómez Taibo, María Luísa PC-DR TC Doutor
González Cabanach, Ramón CAT-UN TC Doutor
López Larrosa, Silvia TIT-UN TC Doutor
Piñeiro Aguín, Isabel PC-DR TC Doutor

Radioloxía e medicina física

Nome Categoría Dedicación
Rodríguez Villamil Fernández, José Luís CAT-EU TC Doutor

Resumo de infraestruturas

A información amosada é subministrada polo Sistema de Xestión de Espazos da UDC.

Equipo de goberno

Decano/a

  • González Doníz, María Luz

Vicedecano/a

  • Senín Camargo, Francisco José

Secretario/a de Facultade

  • Souto Gestal, Antonio José