Facultade de Socioloxía

Campus de Elviña
15071 A Coruña, A Coruña (03082)
España (ES)

Antropoloxía social

Nome Categoría Dedicación
Couceiro Domínguez, Enrique TIT-UN TC Doutor

Ciencia política e da administración

Nome Categoría Dedicación
Míguez González, Santiago TIT-UN TC Doutor
Román Masedo, Laura TIT-UN TC Doutor

Comercialización e investigación de mercados

Nome Categoría Dedicación
Blázquez Lozano, Félix Sergio PC-DR TC Doutor
Juanatey Boga, Óscar PC-DR TC Doutor
Martínez Fernández, Valentín Alejandro TIT-UN TC Doutor
Rodríguez Fernández, María Magdalena PC-DR TC Doutor
Rodríguez Vázquez, Clide AXU-DR TC Doutor
Sánchez Amboage, Eva INT-SU P6 Doutor

Comunicación audiovisual e publicidade

Nome Categoría Dedicación
Díaz González, María Jesús PC-DR P8 Doutor
Quintas Froufe, Natalia TIT-UN TC Doutor

Dereito administrativo

Nome Categoría Dedicación
Sanz Larruga, Francisco Javier CAT-UN TC Doutor

Dereito internacional público e relacións internacionais

Nome Categoría Dedicación
Mkrtichyan, Artak INT-SU P6 Doutor

Dereito penal

Nome Categoría Dedicación
Brandariz García, José Ángel TIT-UN TC Doutor

Didáctica e organización escolar

Nome Categoría Dedicación
Depalma Úngaro, Renee PC-DR TC Doutor
García Cabeza, Belén INT-SU P6
Gómez Sánchez, Tania Fátima INT-SU TC Doutor
Rumbo Arcas, María Begoña TIT-UN TC Doutor
Teasley Severino, Cathryn Jeanne AXU-DR TC Doutor

Economía aplicada

Nome Categoría Dedicación
Castellanos García, Pablo PC-DR TC Doutor
García-Carro Peña, María Beatriz TIT-UN TC Doutor
Mezo Balaca, Inés TIT-EU DR TC Doutor
Pena López, José Atilano PC-DR TC Doutor
Sánchez Santos, José Manuel TIT-UN TC Doutor
Sánchez Sellero, María Carmen TIT-UN TC Doutor

Educación física e deportiva

Nome Categoría Dedicación
Blanco Pereira, Eduardo P-INEF TC Doutor
Camiña Fernández, Francisco Asís José P-INEF TC Doutor

Enfermería (Terapia Ocupacional)

Nome Categoría Dedicación
Ávila Álvarez, Adriana Ivette PC-DR TC Doutor
Rivas Quarneti, Natalia Yanaína AXU-DR TC Doutor
Viana Moldes, Inés COL TC

Estatística e investigación operativa

Nome Categoría Dedicación
Costa Bouzas, Julián TIT-UN TC Doutor
Fernández Casal, Rubén PC-DR TC Doutor
Lombardía Cortiña, María José TIT-UN TC Doutor

Fisioloxía

Nome Categoría Dedicación
Cudeiro Mazaira, Francisco Javier CAT-UN TC Doutor
Rivadulla Fernández, Juan Casto TIT-UN TC Doutor

Fisioterapia

Nome Categoría Dedicación
Robles García, Verónica AXU-DR TC Doutor

Fundamentos da análise económica

Nome Categoría Dedicación
Barreiro Gen, María INT-SU TC Doutor
Currais Nunes, Luís Claudio TIT-UN TC Doutor
Martín Palmero, Federico Guillermo PC-DR TC Doutor
Novo Corti, María Isabel CAT-EU TC Doutor
Varela Candamio, Laura AXU-DR TC Doutor

Historia do pensamento e os movementos sociais

Nome Categoría Dedicación
Cardesín Díaz, José María CAT-UN TC Doutor

Historia e institucións económicas

Nome Categoría Dedicación
Vilar Rodríguez, Margarita PC-DR TC Doutor

Linguaxes e sistemas informáticos

Nome Categoría Dedicación
Cortiñas Álvarez, Alejandro INT-SU TC Doutor
Paramá Gabia, José Ramón TIT-UN TC Doutor

Métodos de investigación e diagnóstico en educación

Nome Categoría Dedicación
Arias Rodríguez, María Alicia TIT-UN TC Doutor
Arza Arza, Neves TIT-UN TC Doutor

Organización de empresas

Nome Categoría Dedicación
Domínguez Feijoo, Gerardo INT-SU TC
García Álvarez, María Teresa TIT-UN TC Doutor
Mariz Pérez, Rosa María PC-DR TC Doutor
Martínez Carballo, Manuel PC-DR TC Doutor

Psicoloxía social

Nome Categoría Dedicación
Clemente Díaz, Miguel Manuel CAT-UN TC Doutor
Espinosa Breen, Pablo Clemente PC-DR TC Doutor
López-Cortón Facal, Ana María INT-SU P6 Doutor

Radioloxía e medicina física

Nome Categoría Dedicación
Meijide Faílde, Rosa María CAT-EU TC Doutor

Socioloxía

Nome Categoría Dedicación
Abalde Bastero, Nazaret PC-PD B60
Alonso Pardo, Paula INT-SU P6
Álvarez Sousa, Antonio CAT-UN TC Doutor
Andrade Suárez, María José AXU-DR TC Doutor
Calo García, Estefanía INT-SU TC Doutor
Cobo Bedia, María Rosa TIT-UN TC Doutor
Cortés Vázquez, José Antonio PR-PX-InTLT B80 Doutor
Cotillo Pereira, Alberto TIT-UN TC Doutor
Diz Reboredo, Carlos INT-SU TC Doutor
Espiñeira González, Keina Raquel PR-JC B80 Doutor
Fernández Suárez, Mónica Belén AXU-DR TC Doutor
García Docampo, Manuel TIT-UN TC Doutor
Golías Pérez, Montserrat AXU-DR TC Doutor
Gomis Rodríguez, Alfonso TIT-EU DR TC Doutor
González Radío, Vicente CAT-UN TC Doutor
Izquierdo Escribano, Antonio CAT-UN TC Doutor
Lamela Viera, María Carmen TIT-UN TC Doutor
Leira López, José TIT-UN TC Doutor
López De Lera, Diego Constantino TIT-UN TC Doutor
Martínez Buján, Raquel PC-DR TC Doutor
Massó Lago, Matilde PC-DR TC Doutor
Oso Casas, Laura TIT-UN TC Doutor
Otero Enríquez, Raimundo AXU-DR TC Doutor
Parga Dans, Eva PR-PX-XUA B80 Doutor
Pérez Caramés, Antía PC-DR TC Doutor
Rodríguez Rodríguez, María del Carmen INT-SU TC Doutor
Rodríguez Teijeiro, Ariadna AXU-DR TC Doutor
Ruano Gómez, Juan de Dios TIT-UN TC Doutor
Santiago Gómez, Elvira INT-SU TC
Souto García, Andrea PC-PD B60
Suárez Grimalt, Laura INT-SU TC
Taboadela Álvarez, Obdulia TIT-UN TC Doutor
Vázquez Silva, Iria INT-SU TC Doutor

Teoría e historia da educación

Nome Categoría Dedicación
Candedo Gunturiz, María Dolores Fátima TIT-EU TC
Cruz López, Laura PC-DR TC Doutor
De Gabriel Fernández, Narciso Antonio CAT-UN TC Doutor
Iglesias Galdo, Ana María PC-DR TC Doutor
Serantes Pazos, Araceli PC-DR TC Doutor
Zapico Barbeito, María Helena PC-DR TC Doutor

Resumo de infraestruturas

A información amosada é subministrada polo Sistema de Xestión de Espazos da UDC.

Equipo de goberno

Decano/a

  • Martínez Buján, Raquel

Vicedecano/a

  • Martín Palmero, Federico Guillermo
  • Taboadela Álvarez, Obdulia

Secretario/a de Facultade

  • Golías Pérez, Montserrat