Horarios

UNIVERSIDADE SENIOR · CAMPUS CORUÑA

Horarios Provisionais CURSO 2017-2018

HORARIO LUNS MARTES MÉRCORES XOVES VENRES
10.00
a 11.00

 

Actividade Física para Persoas Maiores

 

 

Estimulación cognitiva con TIC

Temas Penais na sociedade actual

Historia da Marina Inglés I
11.00
a 12.00


Informática I

 

Psicoloxía

Iniciación á Filosofía

(de 11 a 12)

-------------

Taller de Conversa en Lingua Inglesa

(11 de 13)

Educación para un Desenvolvemento Sostible 

Economía Española

12.00
a 13.00
Informática II  Ciencia para Cidadáns de hoxe

Inglés II

 

 

 
           
* Taller Europeo

(de 12 a 14 horas)

 

* Taller de Materia e Vida: Os segredos da Química

(12 a 14 horas) 

13.00 a 14.00   Literatura Galega

As Matemáticas da Vida

 

16.00

a 17.00

         
17.00
a 18.00

* Taller de Comunicación Social e Capacitación Mediática

(de 17 a 19)

* Taller de Apreciación e Práctica da Expresión Musical

(de 17 a 19 horas)

-----

* Taller de Coidados en Situacións de Urxencia

(de 17 a 19 horas)

Exploracións culturais: Arte-Ciencia-Técnica

Educación para a Saude no Adulto  
18.00
a 19.00
Historia de Europa

Ciencias Ambientais

As razóns da Arte  
19.00
a 20.00

 

Socioloxía      

 

(*) Os Taller que coinciden en horario terán lugar en semanas alternas.

Todos os talleres son de frecuencia quincenal e cunha duración de 2 horas.

 

Versión para imprimir 

 

Formulario de Xustificación de Faltas

 

 

UNIVERSIDADE SENIOR · CAMPUS FERROL

Horarios Definitivos CURSO 2017-2018

 

 

 

HORA LUNS MARTES MÉRCORES XOVES VENRES
10:00 a 11:00

 Actuacións se Urxencia e Risco Vital(4º)

Facultade de Enfermería e Podoloxía

(Só no mes de outubro)

 

Saúde, Calidade de Vida e Benestar (Op)

Aula 2.1

 

Psicoloxía (1º)  Activ.Física Persoas Maiores(Op)
Informática Básica (Op)  
11:00 a 12:00  

Actuacións de Urxencia e Risco VItal (4º)

Facultade de Enfermería e Podoloxía

(De novembro a xuño)

 

           

Socioloxía(3º)

 

Historia Europea (1º)

(2º Cuadrimestre)

Taller de Cine

----------------------    

Taller de Ciencia e Vida

           

(de 11 a 13)

Alternando cada 15 días

Historia da Arte (2º)

Aula 2.1.

12:00 a 13:00

Arte e Tipoloxías Estructurais(Op)

Aula 2.1.

 

 

Dereito e Sociedade (3º)
           
 

 Literatura española e italiana (Op)

Historia da Naútica (Op)

Aula 2.1 (1º Cuadrimestre)

           
16:00 a 17:00

 Historia Europea (1º)

(1º Cuadrimestre)

       
17:00 a 18:00

Historia da Naútica (Op)

(2º Cuadrimestre)

Taller de Comunicación Non Verbal

Aula -1.2 - Sótano

Cada 15 días
 

Contaminación e Medioambiente (4º)   

 

             
18:00 a 19:00 Inglés I (Op)

 
  Taller de Manexo Avanzado de Internet e Multimedia

Aula Informática

Cada 15 días

 

Iniciación á Filosofía (2º)  
19:00 a 20:00  Inglés II(Op)      

  

Os Talleres teñen sesións de dúas horas cada 15 días.

 

 

 

Versión para imprimir